Privremeni evropski komesari, koji su na toj funkciji od jula, dobiće za samo četiri meseca rada po pola miliona evra, kao i bonuse i penzijske doprinose uporedive sa onim komesara koji će odraditi pun mandat.
U javnosti se na Brisel i tako gleda kao na mesto „u kome teku med i mleko“, gde evropski zvaničnici sa malo posla i obiljem slobodnog vremena uživaju u astronomskim platama i ogromnim bonusima. Da to nije baš tako, pokazala je sama EU kada je zbog krize produžla radno vreme svojih službenika, zamrzla plate, skratila odmore, snizila bonuse, isplanirala smanjenje broja zaposlenih.
Svaki od četiri političara koji će biti na poziciji komesara Evropske unije od jula do oktobra 2014. zaradiće više od 500.000 evra za samo četiri meseca. Oni su popunili mesta komesara koji su otišli da budu poslanici Evropskog parlamenta posle izbora u maju.
Tako visoka primanja kontradiktorna su planu štednje koji je Evropska komisija sama zavela zbog ekonomske krize. Planom se predviđaju zamrzavanje zarada zvaničnika EU i smanjenje personala do 2020.
Opširnije na portalu euractiv.rs.