Monitoring rada sudova u krivičnim postupcima

sudijski čekić

Tim Centra za ljudska prava – Niš je sproveo monitoring rada sudova u krivičnim postupcima, kroz analize krivičnih postupaka i postupaka po vanrednim pravnim lekovima, na osnovu kriterijuma koji predstavljaju suštinu osnovnih ljudskih prava (prvenstveno pravo na pravično suđenje, ali i druga, kao što su pravo na slobodu i bezbednost ličnosti, pravo da se ne bude suđen ili kažnjen dva puta u istoj stvari i zabrana diskriminacije).

Metodološka specifičnost ovog istraživanja je u pristupu „od pojedinačnog (pojedinac, građanin, stranka u postupku) ka opštem (institucija, zakoni – važeći ili kako ih unaprediti)“. Tekst sadrži podatke o nedostacima i kršenjima koja postoje u ovom trenutku i preporuke na koji način ti nedostaci mogu biti prevaziđeni.

Izveštaj “Monitoring rada sudova u krivičnim postupcima” je nastao kao rezultat aktivnosti u okviru projekta “Ka boljim rezultatima reforme pravosuđa“ koji je finansijski podržan od strane Delegacije Evropske Unije u Republici Srbiji i Kancelarije za saradnju sa civilnim društvom Vlade Republike Srbije.

Tim Centra za ljudska prava – Niš izveštaj će predstaviti 07. maja 2014. sa početkom u 12 časova u Medija centru Beograd (II sprat, Velika sala).

Izvor: Centar za ljudska prava Niš

Najčitanije
Obrazovanje

CEU: Stipendije za diplomske i postdiplomske programe

_______
Central European University (CEU) je međunarodni priznati univerzitet za diplomsko (Master) i postdiplomsko (PhD) obrazovanje iz područja društvenih i humanističkih nauka, zaštite životne sredinei matematike. CEU se nalazi u samom srcu…
Društvo

Press Start: Crowdfunding za novinarske priče

_______
Pokretači platforme Press Start žele da im ona omogući mesto gde mogu prikupljati donacije za svoj rad. Platforma je svojevrstan odgovor na potrebu novinara koji žive u zemljama sa ugroženom slobodom govora…
Evropa

Italija će najviše dobiti od EU za imigrante

_______
Evropska komisija odobrila je članicama suočenim sa sve većim brojem imigranata pomoć od 2,4 milijarde evra za narednih šest godina. Najviše će dobiti zemlje koje su prve na udaru –…

Preporučujemo…