Građanske inicijative osuđuju pokretanje postupka protiv Filipa Vukše i Udruženja građana Imamo plan zbog obnavljanja dva stajališna stuba na okretnici i dodatih info mapa o prevozu u Ustaničkoj ulici u Beogradu.
Uloga aktivnih građana u savremenim demokratskim društvima, pored učešća u procesima donošenja odluka, jeste i ukazivanje na probleme u lokalnoj zajednici, ali i nuđenje konkretnih rešenja predstavnicima vlasti.
Građani koji se uključuju u aktivnosti kojima se podstiču javne institucije i preduzeća da obavljaju svoj posao, ključna su karika svakog razvijenog i zdravog društva, naročito ukoliko i sami preuzimaju odgovornost za svoje zajednice tako što i svoje resurse stavljaju na raspolaganje u svrhu dobrobiti svojih sugrađana.
Saopštenje Građanskih inicijativa možete pročitati ovde.