Breton: Hitno doneti pravni okvir za veštačku inteligenciju

Foto: europe.eu

Brisel – Evropski komesar za unutrašnje tržište Tjeri Breton izjavio je da će novi zakoni EU koji se tiču veštačke inteligencije imati za cilj da umanje rizike koje donosi aplikacija CHatGPT.

Pored toga, novi EU zakoni treba osiguraju da Evropljani mogu da imaju poverenja u tehnologiju veštačke inteligencije, dodao je evropski komesar.

To predstavlja prvi komentar nekog visokog zvaničnika EU na rizike koje donosi aplikacija CHatGPT kompanije OpenAI.

CHatGPT, aplikacija koja može da na osnovu upita generiše članke, eseje, šale, čak i poeziju, postala je najbrže rastuća aplikacija za potrošače u istoriji.

“Kao što je CHatGPT pokazao, veštačka inteligencija može ponuditi velike mogućnosti kompanijama i građanima, ali predstavljati i velike rizike. Zbog toga nam je potreban čvrst regulatorni okvir, kako bismo osigurali da se veštačka inteligencija zasniva na pouzdanim podacima“, rekao je Breton.

On je dodao da je hitno potrebno doneti pravni okvir za veštačku inteligenciju, kako bi se predupredili rizici koje CHatGPT donosi, kao i da bi se pokušalo da se postave globalni standardi za tehnologiju u kojoj se dominantne Kina i SAD, a koja se koristi u industrijama pametnih telefona, onlajn kupovine i drugim.

Najčitanije
Obrazovanje

CEU: Stipendije za diplomske i postdiplomske programe

_______
Central European University (CEU) je međunarodni priznati univerzitet za diplomsko (Master) i postdiplomsko (PhD) obrazovanje iz područja društvenih i humanističkih nauka, zaštite životne sredinei matematike. CEU se nalazi u samom srcu…
Društvo

Press Start: Crowdfunding za novinarske priče

_______
Pokretači platforme Press Start žele da im ona omogući mesto gde mogu prikupljati donacije za svoj rad. Platforma je svojevrstan odgovor na potrebu novinara koji žive u zemljama sa ugroženom slobodom govora…
Evropa

Italija će najviše dobiti od EU za imigrante

_______
Evropska komisija odobrila je članicama suočenim sa sve većim brojem imigranata pomoć od 2,4 milijarde evra za narednih šest godina. Najviše će dobiti zemlje koje su prve na udaru –…

Preporučujemo…